Kapela BolkowianiE


Strona Główna Artykuły Linki Kontakt Szukaj Kategorie Newsów


Nawigacja
Strona Główna
Skład zespołu
Artykuły
Linki
Kontakt
Szukaj
Kategorie Newsów
Ostatnie Artykuły
KIERMASZ BOŻONARODZE...
Bolkowianie w Operze...
Przregląd Zespołów F...
Jubileusz 5 - lecia ...
W sobotę 23 marca w ...
Kalendarium
Filmy
Zespól BolkowianiE
BolkowianiE z Bolkowa


Najbliższe święta
Witamy

Zespół Folklorystyczno - Ludowy

B o l k o w i a n i E


uświetni, umili, urozmaici każdą imprezę
kulturalno - rozrywkową
dożynki, festyny, jubileusze, rocznice itp.

kier.muz. Edward Czarny
telef. (75) 61 20 866
kom. 664 096 211

W sobotę 23 marca w Domu Kultury w Bolkowie odbyła się kolejna odsłona Kiermaszu Wielkanocnego.
Koncerty

W sobotę 23 marca w Domu Kultury w Bolkowie odbyła się kolejna odsłona Kiermaszu Wielkanocnego.
Do udziału w kiermaszu zgłosiło się 32 uczestników. Tradycyjnie gościliśmy Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych "Niezapominajka" i "Integracja", Kola Gospodyń Wiejskich z Lipy, Mysłowa, Starych Rochowic, Wolbromka, Kaczorowa. Dla nich to zorganizowano konkurs na "Najpiękniejszy Stroik Wielkanocny". Glówną nagrodę zdobyło Stowarzyszenie "Niezapominajka" uzyskując maksymalną ilość punktów.
Wielkanocne stoiska reprenentowały świetlice wiejskie ze Starych Rochowic i Lipy, świetlica SP w Bolkowie, Gimnazjum w Bolkowie, Świetlica Socjoterapeutyczna z Bolkowa, Samorząd SP w Bolkowie, SP z Kaczorowa, SP z Sadów Górnych, Przedszkole Samorządowe z Bolkowa. Ponadto można było obejrzeć stoiska świąteczne Pani Urszuli Barańskiej, Edyty Żołynskiej, Stefani Drewniak, Małgorzaty Kieras, , Izabelii Gniaździńskiej, Marii Zuchantke, Aleksandry Litwin oraz Panów Wladyslaw Martyniaka i Wiktora Urbańczyka.
Na scenie wystąpili: Klub Twórców Poezji "Iskierka", Zespoły Ludowe: Echo, Bolkowianie, Kukułeczki, Lipowianie, Kaczorowianie, Duet "Maria i Robert" oraz koncert akordeonisty Krystiana Klimczaka z Mysłowa.Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział i do następnego razu...1k2013 (1).jpg1k2013 (2).jpg1k2013 (3).jpg
1k2013 (4).jpg1k2013 (5).jpg1k2013 (6).jpg
1k2013 (7).jpg1k2013 (8).jpg1k2013 (9).jpg
1k2013 (10).jpg1k2013 (11).jpg1k2013 (12).jpg
1k2013 (13).jpg1k2013 (14).jpg1k2013 (15).jpg
1k2013 (16).jpg1k2013 (17).jpg1k2013 (18).jpg
1k2013 (19).jpg1k2013 (20).jpg1k2013 (21).jpg
1k2013 (22).jpg1k2013 (23).jpg1k2013 (24).jpg
1k2013 (25).jpg1k2013 (26).jpg1k2013 (27).jpg
1k2013 (28).jpg1k2013 (29).jpg1k2013 (30).jpg


fot. flaco
Życzenia Wielkanocne' 2013
Życzenia

Z okazji świąt Wielkanocnych dużo radości,
której moc przesłoni troski codzienności.
Miłej atmosfery oraz mokrego dyngusa


życzy zespół "BolkowianiE"
21. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Koncerty

550.jpg


21. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy


- Gramy i śpiewamy Owsiakowi pomagamy – to krótkie hasło zaproponowały pogwizdowskie „Kukułeczki”, które były gośćmi bolkowskiego koncertu na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w bolkowskim ośrodku kultury.
Obok zespołu ludowego zza miedzy na orkiestrowej scenie zaprezentowali się miejscowi artyści. Byli to Klub Twórców Poezji „Iskierka”, zespoły „Echo”, „Bolkowianie” i” Metamorfoza” oraz młodzieżowy, gitarowo – śpiewający „Sandej”, a także soliści, Krystian Klimczak – młody akordeonista z Mysłowa i Paweł Kwapiszewski, hipjopowiec z Sadów. Pod koniec koncertu zgłosili się także młodzi hiphopowcy z Bolkowa, którzy dla siebie i swych fanów zaprezentowali także kilka kawałków. Rolę konferansjera pełnił Marian Cwanek.
Do licytacji wystawiono koszulkę, kubek i kalendarz WOŚP, a także tradycyjnie w Bolkowie tort, który piecze instruktorka z ośrodka kultury Krystyna Korman – Mażol. Jego właścicielem został Jerzy Wysocki z Kamiennogórskiej 3. Mieszkaniec Bolkowa, Zdzisław Figiel podarował możliwość udziału w zlocie harlejowców w Częstochowie. Z radością na motocyklu wybierze się tam z nim Kacper Kwiatkowski, który taką możliwość wylicytował.
Oglądanie i słuchanie występów dało wiele satysfakcji uczestnikom, a przede wszystkim dzieciom, dla których udział w finale jest okazją do beztroskiej i nieskrępowanej zabawy na parkiecie Sali widowiskowej. Jak co roku byli smakosze „orkiestrówki” serwowanej na terenie gminy tylko raz w roku i tylko w tym jednym miejscu. Przygotowaną przez kaczorowską „Karczmę Podgórzankę” zupą delektować się można było za okazaniem orkiestrowego serduszka naklejonego na garderobę lub ciało. Datki do puszek oraz z licytacji zbierały wolontariuszki, uczennice ZSA: Dominika Wrona, Kamila Trystuła, Karolina Pijanka, Patrycja Lewandowska, Weronika Apanowicz i Emilia Habiak z ośrodka kultury, nauczycielka w ZSA. Komisja, której przewodniczyła Małgorzata Taborska podliczyła wszystkie pieniądze, które udało się zebrać i okazało się, że jest tego 1.839,97 złotych. Nie jest to rekord, ale zważywszy skromność koncertu cieszy. Cieszy kontynuacja koncertów w Bolkowie i udział w nich mieszkańców.


emma
Nowa Gazeta Jaworska.

Limeryki dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Są różne orkiestry i jest muzyków wielu
Ale ta jedna orkiestra dla szczytnego celu
Co roku jak nasz kraj długi i szeroki gra
Orkiestra co za logo czerwone serduszka ma
Dlatego nie przechodź obojętnie przyjacielu.

Wrzuć datek do puszki z czerwonym serduszkiem
Podziel się z bliźnimi swojej dobroci okruszkiem
W świecie, który tak bardzo obojętnym jest
Twój mały życzliwy od serca gest
Sprawi, że poczujesz się dobrym duszkiem.

Nie odwracaj się, nie spuszczaj wzroku
Nie omijaj i nie przyśpieszaj kroku
Kiedy wolontariusz z puszką będzie kwestował
Może i Ty będziesz kiedyś pomocy potrzebował
Nie znasz przyszłości ani Boskiego Wyroku

Mały datek wcale Ciebie nie zbawi
A kiedy inni dołączą konto Orkiestry pomnoży
Będzie nadzieja, będzie światełkiem w ciemności
Pomyśl o tym, że dzięki ludzkiej życzliwości
Drugie życie mogą dostać chorzy.


Marian Cwanek
Klub Twórców Poezji „ISKIERKA”

Życzenia od zespołu Rogowice
Życzenia


Wszelkich pomyślności w roku 2013 z nadzieją wspólnego spotkania
dla kapeli BolkowianiE

od Zespółu Rogowice.
Życzenia
ŻyczeniaImage Hosted by ImageShack.us


Kiedy Boże Narodzenie nadchodzi, przesłać życzenia się godzi.
Przyjmijcie zatem z rąk naszych garść życzeń najlepszych zdrowia,
spokoju, radości, a w Nowym Roku - olbrzymiego rogu obfitości.

ODPUST PARAFIALNY KU CZCI ŚW. JADWIGI ŚLĄSKIEJ W BOLKOWIE SOBOTA 20.10.2012 r.
Koncerty


Źródło
foto Małgorzata Tokarska - Mazur


SYBERIA PIĘKNA I WROGA
Koncerty

syb1.jpg

17 września ustanowiony jest Dniem Sybiraka, gdyż w tym dniu Armia Czerwona przekroczyła nasze wschodnie granice II Rzeczypospolitej łamiąc pakt o nieagresji pomiędzy Polską a byłym ZSRR. Od tej daty rozpoczęły się represje i prześladowania ludności polskiej zamieszkałej na tzw. KRESACH.Zaczęły się masowe deportacje czyli zsyłki ludności polskiej z tych terenów na Sybir.
Rok 1940 to trzy wywózki i czwarta 21. VI. 1941 r. Początek roku 1940 to również masowe morderstwa oficerów polskich. Zakopani zostali w lasach Katyńskich. Zbrodnia ta została ujawniona dopiero przez Niemców w 1943 r.. Zsyłki Polaków trwały jeszcze w okresie powojennym. Obejmowały one byłych żołnierzy AK oraz uczestniczących w innych organizacjach zbrojnych przeciwnych systemowi totalitarnemu Stalina. Łącznie ilość wywiezionych to około 1 mln 350 tys. W 1942 - 43 - 44 r. większość mężczyzn jako ochotnicy wstąpili do Armii jak: Andersa, dywizja T. Kościuszki, I armia Wojska Polskiego, II Armia Wojska Polskiego jak też Dywizja Syberyjska. Wszystkie te formacje przyczyniły się do szybszego zakończenia wojny i wyzwolenia Polski. Pierwsza połowa 1946 roku to powroty wywiezionych na zsyłkę. Powracających osiedlano na terenach zachodnich i północnych Polski. Tereny zagarnięte przez Armię Czerwoną w 1939 roku już nie powróciły do polski.

Wieczornica zorganizowana w dniu 26 września br. w Domu kultury w Bolkowie była poświęcona losom zesłańców Sybiru, tym którzy zmarli na nieludzkiej ziemi oraz wszystkim pozostałym, którzy w okresie tym przeżyli gehennę pobytu na bezkresnych terenach Syberii i dla pamięci dla następnych pokoleń.

Dziękujemy wszystkim przybyłym na spotkanie. Duże ukłony dla Pana Mariana Cwanka wraz z Klubem Twórców Poezji "Iskierka", zespołom folklorystycznym: "Bolkowianie" oraz "Echo", gitarzystkom z sekcji muzycznej Domu Kultury w Bolkowie (op. R. Bożek), Panu Szczepanowi Naporze oraz uczennicy SP w Bolkowie - Róży Gaj.


syb10.jpgsyb12.jpgsyb11.jpg
syb3.jpgsyb2.jpgsyb5.jpg
syb4.jpgsyb7.jpgsyb6.jpg
syb8.jpgsyb9.jpg


Kraina Wygasłych Wulkanów
Koncerty

7kra7.jpg


W dniu 25 września br. w Domu Kultury w Bolkowie odbyła się prelekcja pt.
"KRAINA WYGASŁYCH WULKANÓW"
w ramach realizowanego przez zespół folklorystyczny "BolkowianiE" projektu
"Regionalnie i na ludowo"

Prelegent: dr Ewelina Rozpędowska (pracownik naukowy Uniwersytetu Wrocławskiego)


1kra2.jpg2kra5.jpg3kra4.jpg
4kra1.jpg5kra6.jpg6kra7.jpgRegionalnie i na ludowo


Pod takim hasłem odbyło się dzisiaj spotkanie w Domu Kultury, w którym uczestniczyli uczniowie naszego gimnazjum. Wysłuchali wykładu dr nauk o Ziemi, Eweliny Rozpendowskiej na temat Gór i Pogórza Kaczawskiego oraz ich bogactwa naturalnego. Zwieńczeniem spotkania był występ zespołu ludowego Bolkowianie. Projekt jest realizowany w ramach programu "Działaj lokalnie VII". Obejmuje cykl spotkań poświęconych tematyce regionalnej. - Dzisiejsze spotkanie było skierowane do młodzieży i miało na celu przybliżenie informacji na temat Krainy Wygasłych Wulkanów - mówi pomysłodawca projektu, przewodniczący Rady Miejskiej Marek Janas. - Kolejne takie wydarzenie już jutro o 17.00 w Domu Kultury. Tematem będzie "Syberia piękna i wroga."
Źródło...
Dożynki Gminne - Wolbromek 2012
Dożynki

Dożynki Gminne - Wolbromek 2012

Miejskie dożynki w Bolkowie 2012 r.
Dożynki

Miejskie dożynki w Bolkowie


Po raz drugi z rzędu w kościele parafialnym p.w. św. Jadwigi Śląskiej w Bolkowie świętowano zakończenie letnich zbiorów. W niedzielne południe w świątyni odprawiona została uroczysta liturgia mszy świętej dożynkowej. Dożynki miejskie przygotował zarząd Samorządu Miejskiego w Bolkowie, któremu przewodniczy Jan Madurski.
Na początku mszy do kościoła wniesiono dożynkowy wieniec. W swym kazaniu ksiądz kanonik, proboszcz Wiesław Pisarski, mówił o bardzo płodnej Matce Ziemi, która corocznie daje dary w postaci warzyw i owoców oraz kwiatów. – Kiedy wspomniałem kolegom księżom o miejskich dożynkach - zdziwili się. Mieszkańcy miast także spożywają dary Ziemi w postaci warzyw czy owoców i także powinni w mszach dożynkowych za nie dziękować – mówił kapłan. Starościną dożynek była Jadwiga Figura, która z mężem Stanisławem prowadzi 17 ha ziemi oraz pasiekę. Jako starosta towarzyszył jej Jan Chrzanowski rolnik na 65 ha. Starostowie wspólnie zanieśli do ołtarza bochen chleba upieczony z tegorocznego ziarna. Na ołtarzu położono również kwiaty i owoce oraz miody. Po mszy jej uczestnicy z krzyżem, za którym z chlebem szedł proboszcz Wiesław Pisarski, przeszli wokół kościoła i zatrzymali się przy pomniku Błogosławionego Jana Pawła II. Stanął tam również dożynkowy wieniec. W trakcie mszy oraz pod pomnikiem Jana Pawła II śpiewał zespół „Bolkowianie”, a na zakończenie uroczystości wiersz o trudach pracy na roli przeczytała Marianna Mieszała. Ołtarz główny, a także boczne przystrojone były z okazji dożynek kwiatami i owocami.

BolkowianiE z Bolkowa
Strona 2 z 9 < 1 2 3 4 5 > >>
*
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 6
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: zygmunt
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Copyright 2009 © BolkowianiE
247,857 Unikalnych wizytZałóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie