Kapela BolkowianiE


Strona Główna Artykuły Linki Kontakt Szukaj Kategorie Newsów


Nawigacja
Strona Główna
Skład zespołu
Artykuły
Linki
Kontakt
Szukaj
Kategorie Newsów
Ostatnie Artykuły
KIERMASZ BOŻONARODZE...
Bolkowianie w Operze...
Przregląd Zespołów F...
Jubileusz 5 - lecia ...
W sobotę 23 marca w ...
Kalendarium
Filmy
Zespól BolkowianiE
BolkowianiE z Bolkowa


Najbliższe święta
Witamy

Zespół Folklorystyczno - Ludowy

B o l k o w i a n i E


uświetni, umili, urozmaici każdą imprezę
kulturalno - rozrywkową
dożynki, festyny, jubileusze, rocznice itp.

kier.muz. Edward Czarny
telef. (75) 61 20 866
kom. 664 096 211

Zdrojowy Festiwal Muzyki Ludowej w Lądku Zdrój - Ludowe Lądeckie Zdroje 24 lipca 2011 r.
Festiwale

Zdrojowy Festiwal Muzyki Ludowej w Lądku Zdrój - Ludowe Lądeckie Zdroje 24 lipca 2011 r.

Wystąpili laureaci ludowej listy przebojów Radia Wrocław.
III Ludowe Lądeckie Zdroje - w gościnie u Skrzynczanek


Wszystko rozpoczęło się od koncertu z okazji 30-lecia zespołu ludowego Skrzynczanki ze wsi Skrzynka w Gminie Lądek-Zdrój w 2008 roku, na który zaprosiliśmy kilka zespołów do wspólnego śpiewania z Jubilatkami - rozpoczyna relację z niedzielnej imprezy Małgorzata Bednarek, dyrektor CKiR w Lądku Zdroju.

Jako organizatorzy, Centrum Kultury i Rekreacji, widząc zainteresowanie zespołów tego typu występami w lądeckim amfiteatrze, jak i zainteresowanie publiczności, postanowiliśmy kontynuować tego typu spotkania. Pierwsze dwie edycje miały charakter konkursowy, ale problemy ze stworzeniem odpowiednich kategorii - jedne zespoły mają tylko akompaniatorów, inne kapele, jedne tańczą, drugie nie - i w miarę obiektywnych zasad oceniania, spowodowały, że podjęłam jako dyrektor CKiR decyzję, iż Ludowe Zdroje będą po prostu muzycznym przeglądem twórczości ludowej. Najważniejsze jest, aby spotkać sie w gronie entuzjastów muzyki ludowej, kultywować tradycje i wspólnie się bawić.

Dzięki współpracy z niestrudzoną propagatorką ludowych kapel, panią Małgorzatą Majeran-Kokott, prowadzącą Ludową Listę Przebojów w Radio Wrocław zapraszamy zespoły z całego Dolnego Śląska, laureatów tego rankingu. W tym roku na 24 lipca nasze zaproszenie przyjęli: "Bolkowianie" z Bolkowa, "Kostrzanie" z Kostrzy, "Kądziołeczki" z Lubina, "Kądziołeczka" i "Stokrotki" z Lutomi Górnej, "Sobótczańska Biesiada" z Sobótki, "Róża Kłodzka" z Żelazna, "Warzęgowianie" z Warzęgowa, "Głębowiczanie" z Wińska, "Marzenie" z Gminy Kłodzko. I oczywiście "Skrzynczanki" jako gospodarze, którzy podczas całego popołudnia częstowali swoich gości ciastem. Ponieważ festiwal odbywa sie w miejscowości uzdrowiskowej, słynącej z leczniczych wód i nosi tytuł "Ludowe Lądeckie Zdroje" w regulaminie jest zapis, że jedna piosenka obowiązkowo musi odnosić się do wody. W wykonywanych utworach przewijały się motywy strumyków, potoków, bystrej wody a nawet leczniczych zdrojów. Przez całe popołudnie trwał jarmark produktów rzemiosła ludowego i artystycznego. Ponad cztero-i półgodzinnego koncertu wysłuchało kilkaset osób, nagradzając wykonawców rzęsistymi brawami.

Każdy z uczestników koncertu otrzymał pamiątkowy puchar a to dzięki Fundatorom, którymi byli: senator Stanisław Jurcewicz, poseł Monika Wielichowska, poseł Jakub Szulc, Zarząd Województwa Dolnośląskiego, Dolnośląska Izba Rolnicza, Nadleśniczy Mieczysław Krywieńko z Nadleśnictwa Lądek-Zdrój, Prezes Zbigniew Piotrowicz z Uzdrowiska Lądek-Długopole S.A., Kazimierz Szkudlarek Burmistrz Lądka-Zdroju i Małgorzata Bednarek Dyrektor Centrum Kultury i Rekreacji. Dla organizatorów najważniejsza jest satysfakcja zespołów ludowych, które wyjeżdżały z Lądka-Zdroju zadowolone z możliwości prezentacji i atmosfery festiwalowej oraz wrażenia publiczności, której liczne rzesze towarzyszyły przez całe ludowe popołudnie III Ludowym Lądeckim Zdrojom.

Małgorzata Bednarek

*
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 6
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: zygmunt
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Copyright 2009 © BolkowianiE
247,900 Unikalnych wizytZałóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie